-->

sobota

Opis strony

"Wolontariat to dar serca, który działa w dwie strony: Sprawia, że czujesz się wartościowy, A potrzebujący - doceniony przez to, że ktoś poświęca mu czas, mimo że jest wykluczony społecznie i opuszczony." - Renata.

Leczenie chorych przez rodzinę, pochłania czasami miesięcznie od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Potrzeby chorych i Ich rodzin są naprawdę ogromne. Niejednokrotnie wydatki na chorobę przerastają możliwości finansowe rodziny. Nierefundowane leczenie, drogie leki, turnusy rehabilitacyjne i dojazdy do lekarzy, to codzienność, z jaką zmagają się rodzice i opiekunowie chorych. Rodzice wysyłają setki listów z apelami o pomoc do firm, instytucji pozarządowych, z prośbą o pomoc finansową. Niestety w większości przypadków, odsyłani są bez otrzymania pomocy.

Jesteśmy chętnymi do pomocy dla drugiego człowieka. Nie robimy niczego za pieniądze, zgłoszenia dzieci i dorosłych oraz wszystkie podejmowane przez nas akcje, są zupełnie bezpłatne. Życie ludzkie ma dla nas ogromne znaczenie, dlatego niesiemy Im POMOC, zwłaszcza ciężko chorych dzieciom, dorosłym i Ich rodzinom, którzy każdego dnia żyją niepewnością... Idziemy za głosem "Primum non nocere - Po pierwsze nie szkodzić!"

Ponieważ nie jesteśmy Organizacją posiadającą osobowość prawną. Jesteśmy wolontariuszami, dlatego nie zbieramy pieniędzy oraz nie zakładamy subkont. Takie działanie, to specjalność Fundacji i Stowarzyszeń (OP/OPP) posiadających osobowość prawną, status prawny oraz statut. Osoby potrzebujące, dla których apelujemy, są pod Ich opieką i mają tam założone subkonta, aby zbierać pieniądze na swoje leczenie lub rehabilitacje. Z każdej podarowanej przez darczyńce złotówki, muszą rozliczyć się! Strona www.pomagamy.dbv.pl jest stroną informacyjną a działania nasze, są zgodne z obowiązującym Polskim prawem! Jeśli są jakieś zastrzeżenia, proszę wysłać zawiadomienie lub zapytanie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji lub Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Więcej informacji w pliku do pobrania
Pomagamy.DBV.Pl - charytatywna pomoc chorym

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Będzie nam miło jak zostawisz po sobie ślad

Opublikuj

Obserwatorzy

Domore i Siepomaga