-->

piątek

Klaudia Draga doznała ciężkiego urazu mózgu...

Szanowni Państwo!

Klaudia przed wypadkiemNasza córka Klaudia Draga ma 16 lat. Urodziła się zdrowa. Była dzieckiem wysportowanym, towarzyskim, członkiem zespołu „Miraż” z Wodzisławia Śląskiego. Wyjeżdżała na Mistrzostwa Polski i Świata, skąd przywoziła medale. Brała udział w koncertach charytatywnych na rzecz pomocy choremu koledze, a teraz sama znalazła się w sytuacji, która wymaga pomocy.


Klinika BudzikKlaudia w dniu swoich 16 urodzin (17.03.2013r) wyszła z domu na spacer i już nie wróciła. Została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych nieopodal domu. W wyniku tego doznała ciężkiego urazu mózgu. Była hospitalizowana w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach na Oddziałach: OIOM, Neurologii Dziecięcej i Rehabilitacji Neurologicznej. Następne miesiące była w śpiączce.


RehabilitacjaObecnie Klaudia odzyskała świadomość i wymaga bardzo intensywnej rehabilitacji, która pomoże jej przywrócić sprawność. Niestety rehabilitacja, którą zapewnia NFZ jest niewystarczająca, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w zebraniu funduszy potrzebnych na turnusy rehabilitacyjne. Koszt takiego dwutygodniowego turnusu to 5 tysięcy złotych, a w ciągu roku nasza córka powinna mieć ich co najmniej kilka. Od specjalistów dowiedzieliśmy się, że pierwszy rok po wypadku jest najważniejszy i decydujący o dalszej sprawności. Klaudia według lekarzy i rehabilitantów ma duży potencjał i można z nią wiele wypracować. Już po pierwszym pobycie na turnusie rehabilitacyjnym zaobserwowaliśmy poprawę.

Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy uda nam się zebrać potrzebną ilość pieniędzy na rehabilitację naszej córki. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc finansową i otwarte serca.
Wdzięczni za wszystko rodzice,
http://1.bp.blogspot.com/-BTsg7rsAhn4/UpnmGSByeuI/AAAAAAAACR4/lmXOqz1Dmr0/s640/KLAUDIA.jpgNadia i Mariusz Draga


17 stycznia 2014 r. o godz. 17:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się koncert na rzecz Klaudii Draga

Zapraszamy na koncert
oraz do odwiedzania strony internetowej Klaudii: pomozklaudii.pl


Pieniądze pozyskane dla Klaudii będą przeznaczone na:
  • rehabilitację (koszt to około 100 zł za 1h). Klaudia musi być rehabilitowana codziennie,
  • sprzęt rehabilitacyjny: pionizator, balkonik, materac, wałek,
  • konsultacje logopedyczne i psychologiczne oraz masażystę,
  • turnusy rehabilitacyjne (koszt od 5000 zł wzwyż),
  • hipoterapię,
  • terapię aminokwasami (koszt 1200zł za 30 dni kuracji),
  • terapię mikropolaryzacji (koszt 10 zabiegów 700zł),
  • zajęcia z biofeedbacku,
  • wizyty prywatne u specjalistów – neurolog, okulista, laryngolog i foniatra. Niestety na wizytę w ramach NFZ czeka się średnio ok. 2-3 m-cy. Klaudia nie może czekać tak długo, interwencja musi być natychmiastowa,
  • zakup leków i suplementów (Cerebrolizyna to koszt 400 zł za 20 ampułek).

Źródło: http://piotrusioweserduszko.blogspot.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Będzie nam miło jak zostawisz po sobie ślad

Opublikuj

Obserwatorzy

Domore i Siepomaga